Ќе им оди наопаку после 14 септември: Овие три знаци ќе доживеат големо разочарување

ИЗВОРСкопје24
|

ЈАРЕЦ

Ова навистина не е време за да инвестирате во себе и во вашата иднина – без разлика дали купувате стан или сакате да започнете ново хоби. Не обидувајте се премногу да им објасните на другите за она што го правите, само направете ги вистинските чекори и научете како да се почитувате, бидејќи следува тежок период за вас.

ВАГА

Ова е тежок месец за вас, иако е само на половина. Но, сега е време да се направат исправки, да се комуницира што е можно пошироко и да си простите и на себе и на другите. Исто така, избегнувајте ги дволичните пријатели и оние кои не ве исполнуваат, вашите поранешни партнери, но исто така и сексуалните односи. Бидете навистина внимателни.

ВОДОЛИЈА

Не е чудно што овој месец е предизвик за вас. Патувањето, комуникацијата, културата и новите врски може да се развијат, но ова не е добро време за да се завршат проектите и задачите и да се направат планови кои можат да бидат ефективни, бидејќи тешко дека нешто ќе ви оди од рака.