Ќерката на Шабан ја знаеме како Илда Шаулиќ, а ова е нејзиното вистинско име

ИЗВОРСкопје24
|

Илда Шаулиќ познатата ќерка на Шабан Шаулиќ, важи за пејачка која е доста популарна и успешна во својата работа. Таа својата најголема популарност ја стекна токму со песната „Стани душо да те испратим“.

Таа на естрадната сцена се претстави како Илда, но знаете ли кое е нејзиното вистинско име.

Вистинското име на пејачката е Илдуза кое го добила по нејзината баба.


Инаку, Илда освен во музичка кариера е среќна и во брак од кој ја има ќерката Ема.