Ќерката на Жељко сподели фотографија со нејзината мајка од минатото- фановите воодушевени од една работа (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Наследничката на Жељко Јоксимовиќ, Мина Јоксимовиќ се потсети на своето детство со што ги разнежни фановите на социјалните мрежи.

Имено Мина на својот Фејсбук профил објави фотографија со својата мајка Весна за време на семеен ручек од минатото, а под фотографијата напиша:

Ја хранам мајка ми.

Оваа порака ги изненади фановите и тие и испратија бројни позитивни коментари и нагласија дека мајка и е многу убава жена, како и тоа дека многу наликува на неа.

https://www.facebook.com/minajoksimovicc/posts/2110279675704016

Таа сеуште не се променила многу… Дваесеттина години подоцна таа сеуште е прекрасна жена и изгледа како годините воопшто да не оставиле траг на нејзиниот лик. Погледнете како изгледа сега: