Ким Кардашијан „Се снаоѓа“ по распадот на бракот со Канје

ИЗВОРСкопје24
|

Ѕвездата од ‘Keeping Up with the Kardashians’ поднесе барање за развод од Канје во февруари, и иако одлуката не беше лесна за донесување, таа сега е во мир со нејзиниот избор.

Извор изјави за списанието „Пипл“: „Ким одлично се снаоѓа. Таа навистина се бореше во времето кога поднесе барање. Беше многу вознемирена поради тоа и навистина не сакаше да поднесе барање. Помина долг пат сепак, таа е многу среќна и убедена дека донела правилна одлука “.

Инсајдер ги откри и децата на Ким и Кание – Норт, Сент, Чикаго, и Псалм, кои – „добро се снаоѓаат“ и дека Канје сè уште ги гледа „често“.

Откако се раздели парот, Ким и нејзините деца продолжија да живеат во замокот на Скриените Хилс, која ја делеше со 43-годишниот Канје, додека раперот претежно живееше во Вајоминг.

Во меѓувреме, Ким неодамна беше видена како се расплакува во текот на неделава во епизодата на  Е! реалното шоу – кое беше снимено минатата година – додека таа искрено зборуваше за распадот на нејзиниот брак.

Ким навести дека причината за разводот со раперот по скоро седум години брак е затоа што тој „заслужува“ сопруга која може да патува од држава во држава со него.

Зборувајќи со своите сестри, таа рече: „Искрено, не можам повеќе да го правам ова“.

Основачот на Скимс призна дека се чувствува како „неуспех“ и „губитник“ затоа што ова го означува нејзиниот трет развод по претходните бракови со Дејмон Томас и Крис Хамфрис.