Kоби Брајант со македонското знаме во 1998 година

ИЗВОРскопје24
|

И македонската кошаркарска историја може да се пофали дека била дел од животот на легендата Коби Брајант. Поточно „Црната Мамба“ е сликана со македонското знаме и нашата селекција на Светско првенство во streetball во Париз во 1998 година.

Повеќе информации може да прочитате ТУКА.