Кој е „вистинскиот Роналдо“? Бразилецот стави крај на сите дилеми

ИЗВОРСкопје24
|

Бразилецот Роналдо зборуваше со „Скај Спортс Италија“ и конечно ја реши дилемата која ги мачи фудбалските фанови ширум светот.

Сите веруваат дека тој е „вистинскиот Роналдо“ и дека Португалецот Кристијано Роналдо е негова копија.

Еве што мисли бразилскиот интернационалец за тие констатации кои кружат во фудбалскиот свет.

„Мислам дека тоа е шега поради која не треба да ни смета на двајцата. Јас сум горд за тоа што го постигнав, а мислам дека истото го чувствува и тој. И двата сме вистински и сме Роналдо“.