Коментаторот кој стана дел од „Вардаровата бајка“ заљубен до уши – никако не се одвојува од неговата сопруга во чии прегратки е секојдневно

ИЗВОРСкопје24
|

Импресиите на македонската спортска јавност полека стивнуваат откако пред неполни две недели Вардар стана европски шампион по втор пат.

Освен ракометните херои едни кои исто така беа дел од ракометната бајка беа и коментаторите на Арена кои со многу емоции ги пренесуваа мечевите на Вардар во Лигата на Шампионите.

Еден од двата коментатори Стеван Стевановиќ не крие дека е заљубен во својата сопруга а често е дел од неговите фотографии на Инстаграм.