Кон крајот на 90-те беше вистинска убавица, а денес има 38 години и едвај личи на себе

ИЗВОРСкопје24
|

Се повлече од сцената за да се посвети на мајчинството и никогаш повеќе не можеше да ја врати старата светска слава, а ниту изгледот.

Кристина Агилера (38) во текот на 90-те години беше на врвот на својата кариера. Својата пејачка кариера ја започнала откако од страна на “Дизни“ била прогласена за “глас на генерацијата“.

Во текот на целата кариера ја споредувале со Бритни Спирс и отсекогаш постоел “тивок натпревар“ помеѓу нив две. Се повлекла од сцена за да се посвети на мајчинството и никогаш повеќе не можела да ја врати својата стара слава.

Се појавила на премиерата на филмот “Семејството Адамс“ за која го снимила синглот со наслов “Haunted Heart“, а фановите биле ш*ки*ани од нејзиното издание и изјавиле дека целосно се ун*штила.

„Навистина претерала со ботокс“ – бил еден од коментарите на социјалните мрежи. „Толку многу го затегнала лицето што повеќе не може ниту да се насмее“ – втор коментар. „Што ѝ се случило? Леле!“ – се запрашала некоја девојка.

Исто така таа неодамна настапувала на некој концерт, а во прв план биле нејзините огромни облини. Кристина во тект на 90-те беше слаба така што многумина се запрашале што се случило со неа. „Никогаш не би сакала да се вратам во она време кога имав 20 години. Тогаш се чувствував толку несигурно“ – изјавила Кристина во своја одбрана.

„Сега имам многу самодоверба и свесна сум за себе. Преживеав многу работи и се чувствувам одлично. Задоволна сум со своето “ново тело““ – одговорила Кристина на негативните коментари.