Кошмар за секоја жена: Овие две состојки ќе ви помогнат да се ослободите од целулитот засекогаш

ИЗВОРСкопје24
|

Уште отсега имате кошмари кога помислувате на лето, плажа, бикини и изгледот на вашата кожа? Кошмар на секоја девојка и жена е целулитот кој се создава на нозете без разлика колку и да се грижите за својот изглед и храната која ја внесувате. Можеби се обидовте со многу видови средства, но сепак не треба далеку да барате овие состојки ги имате дома.

Потребни ви се само 2 состојки кои сите ги имаме по дома – сода бикарбона и мед.

Измешајте една лажица мед и една лажица сода бикарбона. Додадете малку вода и интензивно втријте и измасирајте се со смесата околу 3 минути.

Измијте се добро, а потоа додадете чист природен мед на проблематичните делови и нежно удирајте ја кожата околу 4-7 минути.