Крушево е бајка за Божиќ: Вистинска зимска разгледница

ИЗВОРСкопје24
|

Само една посета на мистичното Крушево може да ја разгали душата и да го избистри умот. Снег, зеленило, тишина и бисерно чисто небо…

Идеално за викенд патување, да видите малку снег и да одморите очи од секојдневието.

Издвојуваме неколку Инстаграм фотки кои го прикажуваат Крушево во прекрасно, зимско, снежно издание:

View this post on Instagram

#krusevo #mountains #ski

A post shared by Stefan (@steeffaan_) on