Крвта не е вода: Мартин и Стефан од „Некст тајм“ ја покажаа мајка им која наполни 60 години (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Тие се славни и едни од најзгодните момци на естрадата кај нас. Посакувани од стотици девојки, а сега момците од дуото од „Некст тајм“, Мартин и Стефан, како и нивниот постар брат Филип имаа убав повод за славење.

Имено, причината поради која славеа и се радуваа беше 60-тиот роденден на нивната мајка Сузана, па по тој повод ги израдуваа фановите и покажаа дека всушност навистина крвта не е вода.

Но кој би рекол дека оваа модерна дама со младешки изглед е токму мајката на Мартин, Стефан и Филип. Таа изгледа многу модерно, згодно и дамски за нејзините години. Дефинитивно, за неа важи правилото: годините се само бројка.

Мартин на својот „Инстаграм“ профил со гордост објави фотографија на која позира со нивната мајка Сузана и браќата Стефан и Филип, а во описот на истата напиша:

„Среќен 60-ти роденден мајко, вистинска инспирација“.

Под објавата се нижеа честитки и убави желби за роденденот, но и пофалби за изгледот на Сузана.

Извор: Вистина.мк