Лепа Лукиќ заврши на инфузија, па откри како се чувствува: „Не сум добро, болна сум“

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Лепа Лукиќ откри дека не се чувствува добро и дека морала да побара лекарска помош поради здравствени проблеми.

Имено, Лепа со денови е болна и една недела оди во Здравствен дом за да примa инфузија.

Пејачката не криеше дека не се чувствува добро, па раскажа какви здравствени проблеми имала, но и како се чувствува сега.

-Не ми е добро, болна сум, настинав, примив инфузија, се онесвестив од што и да беше, пред пет дена – изјави пејачката.

– Јас сум на лекови. Ќе биде добро, мора да помине, ме фати и грлото, па имав главоболка, ме болеа и мускулите, зглобовите, но сега се помалку – изјави Лепа