ЛЕСНО И БРЗО: Исчистете ги седиштата на автомобилот со пoмoш на две состојки

ИЗВОРСкопје24
|

Ако сакате да ги исчистите местата на автомобилот, нe мора да одите во просторијата за перење. Можете лесно да ја подготвите оваа средство за чистење и вашите места ќе заблескаат. Тој е многу едноставен и ефикасен и ви требаат само неколку состојки за да го подготвите.

Потребно ви е следново: Чаша оцет, вода, четка за чистење и шише со пумпица.

Измешајте оцет и вода и ставете го во шише со пумпица. Посипете на седиштето, оставете го да отстои (околу 15 минути) и изрибајте го. Исто така, ќе можете да ги отстpaните повеќето тврдоkoрни дамки. Инаку, белиот оцет може да ви послужи и за чистењето на вашиот дом, како и облеката од различни тврдокорни дамки.

Понекогаш можете да користите и сода бикарбона која исто така успешно ќе ги отстрани оние дамки за кои мислевте дека не може да се отстранат. Ако сметате дека ова е корисно, можете да го споделите и со вашите пријатели.