Лицата родени во овој хороскопски знак се најголеми емотивци и романтичари

ИЗВОРСкопје24
|

Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во Рибите можете да имате безусловна доверба, тие знаат да чуваат тајни, а најмногу ги привлекуваат сентименталните луѓе, пишува Cosmopolitan. Личностите родени во овој хороскопски знак се најголемите емотивци и романтичари. Врската со овој знак ќе биде исполнета со нежност и романса. Доколку сакате незаборавен и прекрасен прв состанок што ќе трае долго во ноќта, Риби е вашиот идеален партнер.

Не сакаат кратки врски, а помалку авантура преку ноќ. Рибите се чувствителни, имагинативни (исто тоа важи и во спалната соба) и мистични. Поради нивната неверојатна интуиција, тие во секое време ќе знаат како се чувствувате и ќе направат се да ве видат насмеани. Лесно е да бидете пријатели со Риби, тие се верни и сочувствителни. Најдобрата компатибилност кај луѓето родени во знакот на Риби е со овие хороскопски знаци: Риби – обајцата сакаат исто во љубовта.

Скорпија и Рак – Водените знаци се емпатични, лојални и страсни. Тие се разбираат совршено, сочувствуваат еден со друг на сосема друго ниво, така што тие се многу тесно поврзуваат. Девица – има многу големо влијание врз Рибите. Овие два знака се вистински доказ дека спротивностите навистина се привлекуваат.