Лина Пејовска смени професија – музиката ја замени со новинарство (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Музичката индустрија изгледа сврте нов лист во својот живот. Некои од пејачите си најдоа нова работа, додека останатите се уште мака мачат.

Пејачката Лина Пејовска одлучи на момент да ја паузира музичката кариера и да се фати за еден поинаков микрофон, односно да се проба во улогата на новинар.

Нејзин соговорник беше познатиот јутубер Стефан Лазаров, па погледнете како се снајде и дали воопшто постои потенцијал да биде нова колешка во Бекстејџ.