Љубовна драма во Скопје: Маж физички се пресметал со својата девојка, а потоа нејзината мајка со него

|

На 20.11.2022 во 17.50 часот во Полициската станица Чаир, 26-годишна скопјанка пријавила дека околу 13.00 часот на паркинг на подрачјето на Чаир, по претходна расправија, била физички нап адната од нејзиното момче В.Т.(36) од Скопје.

В.Т. подоцна пријавил дека околу 13.30 часот на паркинг на подрачје на Чаир бил физички напа днат од У.С., мајка на неговата девојка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.