Лора Турунџиева сподели среќен момент од својот приватен живот

ИЗВОРСкопје24
|

Ќерката на Сузана Турунџиева, Лора Турунџиева ја живее најубавата улога во својот живот, односно улогата на мајка.

Имено, Лора и нејзиниот сопруг Филип во март станаа родители на нивното синче Јаков.

Лора ретко објавува фотографии на социјалните мрежи од својот приватен живот.

Деновиве Лора имаше убав повод за славење, односно кршетвката на синот. Таа на социјалните мрежи објави фотографија од неа, сопругот и Јаков и се пофали со овие радосни вести.

Од друга страна, среќната баба односно Сузана на својот „Фејсбук“ објави видео на кое го држи внучето во раце и свири на пијано, а во описот напиша:

„Малечко човече – голема љубов. Тој е мојата музика, мојот Универзум, мојот мир…Тој е светлоносецот….Фала ти животе“ напиша Турунџиева во описот на фотографијата.

Веруваме дека најмалиот член на семејството донел многу радост и среќа во нивниот дом, па секој момент го користат да го поминат со Јаков.

Вистина.мк