Луксуз од соништата: Ѕирнете во вилата на Алиша Кис вредна 21 милион долари (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Алиша Кис се договорила да купи вила во Калифорнија за скоро 21 милион долари (скоро 19,000,000 €). Оваа куќа е позната како „Куќата жилет“, а првобитната цена била 30 милиони долари.

Луксузниот имот се простира на 11.545 метри квадратни содржи дури 6 спални соби и исто толку бањи.

Посебни карактеристики на овој имот се секако кружниот салон, скрининг просторија со звучна излолација и плафон, базен со греење на рабовите, двосебен пансион со одвоени кревети и кровно ниво за спа и кујна на отворено.