Мадона избира соработници според хороскопот: Никогаш не работи со овој знак

ИЗВОРСкопје24
|

Кралицата на попот има правило врз основа на кое одредува со кого ќе почне да работи.

Мадона наводно не соработува со одредена група на луѓе, односно со оние кои се родени во хороскопскиот знак Шкорпија.

Судејќи според тврдењата на нејзиниот соработник, астрологијата е многу важна во животот на пејачката. Продуцентот, режисер и сценарист Рајан Марфи во подкастот „And That’s What You Really Missed“ зборуваше за бројни интересни детали од соработката со познатата пејачка и откри дека таа речиси никогаш не соработува со луѓе родени во знакот на Шкорпија.

Затоа, Марфи, кој е роден во овој хороскопски знак, морал да се согласи кога пејачката го побарала датумот на раѓање за да се согласи да работи со него.

„Отлетав за Њујорк и во лифтот во нејзината соба нејзиниот човек ме праша кога сум роден“, започна Марфи и потоа продолжи:

„Бев изненаден од тоа прашање, а тој потоа го повтори. Му кажав дека сум родена на 9 ноември, а тој ме праша: „Дали си ти Шкорпија“? Му кажав дека сум, на што тој ми одговори дека во никој случај не треба да го спомнам тоа пред Мадона бидејќи таа нема да ме вработи“.

„Го прашав: „Што зборуваш?“ А потоа ми рече дека не знае конкретно и дека само треба да не спомнам дека сум Шкорпија во хороскопот.

На крајот од средбата со Мадона го прашала кога е роден.

„И кажав дека сум родена на 3 септември, кога е роденден на мајка ми. А таа ми одговори: „О, добро, ти си девица.“ Додека се симнав во фоајето, таа веќе се одлучи и ја добив работата“, изјави продуцентот Рајан Марфи, а потоа нагласи колку е задоволство да се работи со неа.

„Имав одлично искуство со Мадона. Не можам да најдам доволно зборови за да ја пофалам. Беше многу љубезна, но никогаш не го разбрав тоа со Шкорпиите. Кој знае, можеби сето тоа беше внатрешна шега“, заклучил Рајан Марфи.