Мајка на Тик-Ток откри генијален начин за диплење на облеката што ќе ви зафати помалку простор (ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Облеката која ја носат бебињата брзо може да се надрасне и менува во поголем број, па треба да се има доволно простор во станот за да може да складира се што повеќе не носи бебето, пренесува Метро.

Токму поради оваа причина, видео на Тик-Ток стана вирално откако една мајка покажа трик за диплење на облеката така што би се заземал помалку простор.

Погледнете го видеото кое ќе ви помогне подобро да го организирате местото во плакарот на вашето бебе.

@mum.of.kay.n.fred

Parent Hack❤️ #foryou #tiktokmom #tiktokbaby #fyp #lifehack #hack #momhack #babyhack #yourwelcome #over30club

♬ Say So – Doja Cat