Мајката на Елена Ристеска слави роденден – Елена и честиташе на најуникатен начин

ИЗВОРСкопје24
|

Пејачката Елена Ристеска важи за човек кој сака да го троши своето време со најблиските, најсаканите нејзини, една од тие е и нејзината мајка која пак слави роденден, а Елена на посебен начин одлучи да и го честита.

Елена сподели серија од неколку фотографии на кои позира заедно со нејзината мајка, татко, нејзината сестра, како и нејзината внука. Во описот напиша: „Една е мајка, среќен роденден“.

Под објавата се нижеа честитки од следбениците на Елена.