Македонската пејачка пливаше како делфин во Охрид, испрати порака до друга позната Македонка

ИЗВОРСкопје24
|

Македонската пејачка и професорка по виолина Андријана Јаневска е на одмор во Охрид.

Таа на „Фејсбук“ објави видео во кое плива во Охридското езеро во стилот „делфин“, па ѝ се заблагодари на пливачката Наташа Мешковска што ја научила да плива во овој стил. „Вежбам делфин во Охрид. Наташа Мешковска, фала што ме научи, сега ќе ти го земам лебот“, напиша Јаневска на видеото.

„Лебот секогаш треба да се сподели. Браво делфинка“, возврати пливачката.

Вежбам делфин во Охрид 💦🌊💧 Natasha Meskovska фала што ме научи, сега ќе ти го земам лебот! 😂😂😂❤❤❤

Gepostet von Andrijana Janevska am Mittwoch, 10. Juli 2019