Македонски бренд број еден! За Шарпланинецот нема зима

ИЗВОРСкопје24
|

На фејсбук страната “zemjodelie.mk” објавено е видео од два шарпланинци како се справуваат со силна зимска бура.

Затоа ова куче е македонски бренд број еден и ја заслужува секоја почит.

Погледнете:

Неговото Височество Шарпланинец.

Gepostet von zemjodelie.mk am Donnerstag, 3. Januar 2019