Манекенката Душица Андоновска е во врска со Игор Карачиќ

ИЗВОРСкопје24
|

Бекстејџ како и секогаш е прв со информација, па така и овој пат!

Веќе извесен период низ скопската чаршија кружат мауебти дека еден од најдобрите ракометари, воедно и поранешен ракометер на Вардар, Игор Карачиќ е во врска со струмичкиот модел Душица Андоновска.

Наводно парот е заедно околу една година, а пред да ја официјализираат врската биде пријатели.Исто така се шпекулира дека откако Карачиќ ја промени адресата на живеење и потпиша со полскиот шампион Киелце, Душица дала отказ од своето работно место од Скопје, ги спакувала куферите и се преселила да живее кај него.

Убавата манекена редовно го бодри Карачиќ од трибини, а блиска била и со неговото семејство, односно неговите браќа. Се шпекулира и дека парот наскоро ке го изговори и судбоносното да…

Повеќе информации за нивната љубов, погледнете во прилогот.