Манекенката Вера Мештеровиќ се поднови: Го освежи својот дом со нов изглед

ИЗВОРСкопје24
|

Екипата на „Бекстејџ“ деновиве ја улови убавата манекенка Вера Мештеровиќ во салонот за мебел „Алекс дизајн“ во Скопје каде бираше мебел за својот дом.

Имено, убавицата во друштво на својата ќерка Јована бираше нова гарнитура и детска соба, а до идеја да реновира дошла додека била во карантин.

„Пристигна пролетта, па некако ме инспирираше да му дадам свежина на мојот дом и да го разиграм со бои. Овде во „Алекс дизајн“ најдов се што ми е потребно“ , накусо прокоментира Вера за „Бекстејџ“.

Што се’ избра Вера за својот дом погледнете во видеото во продолжение: