Марија Килибарда повторно заљубена: Еве кој го освои срцето на водителката

ИЗВОРСкопје24
|

Една од најубавите жени во Србија, Водителката Марија Килибарда (39) по доживеаниот љубовен бродолом и разводот, по долго време, конечно е емотивно исполнета.

Како што јавуваат српските медиуми водителката е во врска со Бранислав Вучелиќ, син на новинарот и политичар Милорад Вучелиќ и актерката Лилjана Драгутиновиќ.

Според магазинот „Hello“, парот ужива во љубовта веќе четири месеци, но цело време ја кријат својата романса од јавноста, бидејќи сака својот личен живот да го држи далеку од очите на јавноста.

Познато е дека убавата и харизматична ТВ водителка го задржува својот приватен живот и има многу лојални пријатели, но ниту една љубов не може да остане тајна долго, особено кога и двајцата немаат причина да го сокријат тоа, освен фактот дека не сакаат да бидат „тема на денот“.

На прашањето на новинарите дали тоа е вистина, Марија во свој стил одговори дека е среќна, не сакајќи да открие детали.

“Вистинското прашање е – дали сум среќен, а одговорот е – Среќна сум. Јас уживам во тоа што е можно повеќе во околностите во кои живееме. На крајот на краиштата, како да не се воодушевам кога станав тетка минатата недела”, изјави Марија за споменатиот медиум .