Марија Шерифовиќ и Ѓорѓе Давид се бакнуваа сред емисија – Изразот на лицето на пејачката кажува се (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Марија Шерифовиќ Ѓорѓе Давид, се бакнаа во уста, пред публиката и натпреварувачите.

Имено, Јелена Карлеуша ги испровоцирала Марија и Давид да се бакнат во уста, тие тоа и го направиле. Сè се случи многу брзо, изразот на лицето на Марија после бакнежот кажува се.

Таа изгледаше како да не разбира зошто Карлеуша го бараше од неа и што беше необично.

Имено, Марија Шерифовиќ пред неколку дена откри дека е многу уморна од натпреварувањето, па најверојатно ќе го напушти шоуто.

-Јас толку многу стрес доживеав па така најискрено размислувам ова да биде моја последна година, бидејќи се ми стана напорно и тешко.Оваа година заедно со натпреварувачите почнавме све да доживуваме по емотивно.Се караме едни со други повеќе од што е потребно.Сепак тие се мои колеги и сакам од време на време да може да се сретнам со нив и да испијам едно кафе, рекла Шерифовиќ и додала:

-Седнав со Саша и му ја соопштив мојата одлука, секако не беше среќен поради ова, па ќе видиме што ќе биде.Уморна сум од тоа да изгледам како непристојна будала во шоуто, рекла Марија.

Шерифовиќ важи за една од најдобрите пејачки на овие простори, а нејзиниот раскошен глас не остава никој рамнодушен. Сепак, пред некое време големо внимание привлече една нејзина фотографија на социјалната мрежаа Инстаграм.

Марија рекот кога се појавува во вакви изданија, а овој пат сите го забележаа нејзиното деколте. Погледнете и проценете: