Марина Туцаковиќ итно однесена во болница: Состојбата не е добра

|

Како што објави Милан Лаша Радуловиќ, синот на Марина Туцаковиќ, која со години се бо ри со р*к, нејзината здравствена состојба вчера и се влошила, поради што тој побара помош преку социјалните мрежи.

По тешко задушување, Марина била хоспитализирана во приватна белградска клиника, каде била поврзана со кислород, а наскоро пристигнале и резултатите од нејзиниот тест за новста зараза, што покажал дека е позитивна.

Покрај болеста сепак, нејзината здравствена состојба, за жал, дополнително се влошила поради заразата, па Марина е префрлена од приватна клиника во КБЦ Драгиша Мишовиќ и таму, како што пренесува „Пинк.рс“, таа е поврзана со респиратор.

За потсетување, бор бата на Марина со ра*от трае долго време, дури неколку години, а нејзиниот син Милан Лаша Радуловиќ во дописот на Твитер откри дека тој метастазирал во црниот дроб, белите дробови, мозокот и коските.