Мажите лудуваат по жени родени во три хороскопски знаци

ИЗВОРСкопје24
|

Секоја личност има критериуми според кои бара партнер, но астрологијата вели дека жените во овие три хороскопски знаци ги привлекуваат мажите без разлика на сѐ.

Нивната харизма и неверојатна личност го привлекува вниманието.

БИК

Жените родени во знакот Бик се многу шармантни, а мажите лудуваат за нив. Живеат живот по свои правила и сакаат мажи кои можат да им се прилагодат. Нивната безгрижност е нешто што најмногу го привлекува спротивниот пол.

ШКОРПИЈА

Тие привлекуваат со својат убавина и однесување. Сами на себе си даваат доста време при бирање на партнерот за да одберат правилно. Тешко е да се импресионираат, а мажите тоа многу ги привлекува.

БЛИЗНАЦИ

Тие се многу социјални, а ги првлеуваат мажите кои се подготвени за нив да жртвуваат сѐ.