Еве кои се омилените модни комбинации на Меган Маркл

ИЗВОРскопје24
|

Меган Маркл се појави во фустан без ракави во „nude“ боја, кој околу половината има ремен.

Инаку овој модел на фустан, сопругата на принцот Хари, едноставно го обожава, па таква креација облече и кога првпат официјално го претстави синот Арчи, само тогаш фустанот беше во бела боја.

Модните придонеси на Меган Маркл секогаш се пријатно непредвидливи и убаво споени. Но колку повеќе облека менува, толку повеќе сфаќаме дека Маркл секогаш следи одредена рутина, што се однесува до гардеробата.

Дали станува збор за стил на деколте или избор на капа, ова е доказ дека Меган Маркл, всушност, носи само 6 парчиња облека:

1. Зелени здолништа
Од Грета Константин до Хуго Бос, од кожа до свила, Меган секогаш одбира да носи зелено здолниште, речиси три пати месечно.

2. Bateau деколтеа
Од нејзината венчавка во мај, Меган го откри нејзиниот афинитет кон Bateau деколтеа. Меган го носи овој посебен облик на деколте повеќе од шест пати во два месеци и секогаш изгледа елегантно.

3. Асиметрични здолништа
Бидејќи има прилично убава форма, се изненадивме кога ја видовме Меган како носи фустани и здолништа во асиметрична форма. Денот пред нејзината венчавка, војвотката носеше Роланд Мурет асиметричен фустан, па слично здолниште како дел од Прада костумот.

4. Розови и крем фустани
Неколку месеци по нејзината венчавка, Меган носеше толку многу розови или крем фустани, што луѓето се прашуваа дали Меган следи некој непознат протокол. Но се чини дека војвотката само фаворизира лесни, воздушни бои.

5. Тркалезни капчиња
Меган носи многу капи, од беретки до широки, гламурозни капи. Но една форма што постојано ја носи е тркалезна форма. Оваа тенка, рамна форма треба да делува асиметрично.

6. Многу тенки ремени
Дали некогаш сте забележале дека повеќето од облеките на Меган вклучуваат многу тенок закосен ремен? Меган ретко се појавува без ремен околу појасот.