„Мерцедес е ѓубре”: Србин збеснал поради гаранцијата, и еве што направил од неговиот автомобил

ИЗВОРСкопје24
|

Овие денови на социјалните мрежи масовно се споделува фотографија на нов супер-луксузен автомобил на улиците на Белград, со натпис „Мерцедес е ѓубре”

Изнервиран сопственик на нов „Мерцедес“ купе Ц класа, чија цена се движи меѓу 40.000 и 56.000 евра, во зависност од опремата и моторот, очигледно не успеа да ги оствари правата на гаранција, па затоа одлучил познатата компанија да ја „почести“ со најлоша реклама на сите времиња.

Српски медиуми информираат дека станува збор за бизнисмен од внатрешноста. Изнервираниот сопственик на хаубата објаснил зошто „Мерцедес е ѓубре“.