Мир за Лавот, многу љубовни ситуации за Бикот и проблеми за Стрелецот – Неделен хороскоп (11-17.02.2019 )

ИЗВОРСкопје24
|

Овен (21.03 – 20.04)

РАБОТА: Имате чувство дека на деловен план се се распаѓа, а не знаете како да го спречите тоа. Смиете се и размислете за се, ќе сфатите дека хаосот не е толку голем. ЉУБОВ: Без значајни промени на љубовен план, без оглед дали сте во брак, долга врска или пак сте слободни. ЗДРАВЈЕ: Лош имунолошки систем.

Бик (21.04 – 21.05)

РАБОТА: Конечно ќе имате време да се одморите малку и работата да ја ставите во втор план. ЉУБОВ: Нови, возбудливи случувања, неделата ќе ви биде кратка за се што ќе ви се случи. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со главоболка.

Близнаци (22.05 – 22.06)

РАБОТА: Најдобро е решавањето на сериозни и поголеми проблеми да го оставите за наредната недела. Оваа недела завртете се кон себеси. ЉУБОВ: Имате замерки за однесувањето на партнерот, но уште не сте подготвени отворено да зборувате за тоа. ЗДРАВЈЕ: Поведете сметка за исхраната. Стомакот ќе ви биде осетлив.

Рак (22.06 – 22.07)

РАБОТА: Добро прочитајте пред било што да потпишете. Оваа недела ви се препорачува зголемена внимателност. ЉУБОВ: Некое интересно познанство со личност родена во знакот на Риби би можело да прерасне во нешто сериозно. ЗДРАВЈЕ: Можни се настинка и кивавица.

Лав (23.07 – 22.08)

РАБОТА: Оваа недела ќе ја обележат големи осцилации на финансиски план. Можни се големи приходи, но и големи трошоци. ЉУБОВ: Без оглед дали сте во врска или не оваа недела ќе ви биде многу мирна. ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со хемороиди.

Девица (23.08 – 22.09)

РАБОТА: Неповолен период за донесување нови деловни одлуки. Одморете оваа недела, а наредната тргнете вредно во нов поход. ЉУБОВ: Збунети сте. Ни сами не знаете што чувствувате и како треба да се однесувате. Искористете ја оваа недела да размислите за се. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со видот.

Вага (23.09 – 22.10)

РАБОТА: Иако имате безброј идеи, ова не е баш најповолниот период за вас, бидете повнимателни. ЉУБОВ: Нејасна ситуација на љубовен план. Време е да станете поотворени и кон себе и кон партнерот. ЗДРАВЈЕ: Склони сте кон депресивни мисли.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

РАБОТА: И во оваа нова година зачeкоривте со преголеми очекувања. Не го правете тоа, со цел да не се разочарувате. ЉУБОВ: Слободните ќе имаат интересна понуда, а оние во врска или брак можно е да имаат ситни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со нервниот систем.

Стрелец (22.11 – 21.12)

РАБОТА: Имате огромна желба нешто да промените на деловен план, но како да не сакате. Проблем се вашите внатрешни кочници. ЉУБОВ: Љубовната ситуација ви е комплицирана, бидејќи делува дека вашиот партнер се одалечил од вас. Позборувајте со него. ЗДРАВЈЕ: Мали проблеми со коските.

Јарец (22.12 – 20.01)

РАБОТА: Почетокот на годината ќе го одбележи некое раскинување на договор, особено нешто поврзано со странство. ЉУБОВ: Можна е врска со доста повозрасна личност од вас. Доколку сте во врска или брак, не правете нешто за што подоцна ќе жалите. ЗДРАВЈЕ: Проверете ја крвната слика, можни се проблеми со холестеролот.

Водолија (21.01 – 19.02)

РАБОТА: Можна е загуба, штета или некој непланиран трошок. Значи, оваа недела ќе биде многу неповолна кога станува збор за пари. ЉУБОВ: Планетите укажуваат на зголемена љубомора. ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со мочниот меур и уринарниот тракт.

Риби (20.02 – 20.03)

РАБОТА: Очекувавте повеќе на деловен план, но бидејќи не дошло до тоа, чувтвувате големо разочарување. ЉУБОВ: Нестбилна љубовна ситуација. Можни се мали разочарувања. ЗДРАВЈЕ: Можни се воспаленија на стомакот.