Мирниот Осман од „Истанбулската невеста” е вистински фраер во реалноста

ИЗВОРскопје24
|

Неговото име е Мурат Акпинар. Го гледаме како мирниот и скромен Осман во серијата која е најголем хит на Сител, Истанбулската невеста.

Актерот е вистински фраер во реалноста.

Во продолжение погледнете ги фотографитите на Мурат:

ж