„Мислев да ги заклучам вратите“ Марија Шерифовиќ за малку ќе ги оставела другарките пред врата, еве зошто(ВИДЕО)

ИЗВОРСкопје24
|

Бидејќи е позната како некој кој не сака да слави одредени датуми, Марија Шерифовиќ за малку ќе ги оставeла пријателите да ја бакнат вратата кога дошле да и го честитаат роденденот, што и самата го признала пред камерите на емисијата „Премиера“.

Размислував да се заклучам и да напишам: „Остави подарок пред врата“ затоа што навистина сум премногу уморна, но како да им кажам „не“ на моите пријатели. Вечеравме, без огномет и чуда, во кругот на драгите луѓе – рече Шерифовиќ.

Марија откри и дека следи строга диета и планира да ослабе, но не и да се исуши.

Иде, борбата нема крај, слабеам секоја недела, задоволна сум. Не сакам да изгледам како стопена свеќа, но никогаш не сум била слаба личност, ниту пак сакам да го променам обликот на лицето – истакна пејачката.