Младата пејачка купи два стана, вредни преку 300 илјади евра, за само 5 години на естрада

|

За помалку од пет години, откако е на сцената, Александра Младеновиќ успеа да заработи и купи два стана во Белград, чија вкупна вредност е повеќе од 300.000 евра.

На почетокот на оваа година, една од најзафатените sвезди на „Гранд“ дала 210.000 евра за имот од 60 метри квадратни во елитната населба „Белград на вода“, за која не сакала да зборува. Таа, наводно, го купила станот на рати, како што самата изјавила, но не планира да живее во неа, туку да го изнајми.

Во 2018 година, Младеновиќ, купи стан во предградието на градот, каде што сè уште живее, овојпат значително поевтино, под сто илјади евра. Александра веќе скоро пет години важи за една од најактивните пејачки, па покрај клубовите и дискотеките, таа редовно пее на приватни прослави, каде има огромни бакшиши. Според нашите информации, цената за нејзин настап е околу 4.000 евра, при што половина од тоа оди за „Гранд продукција“. Александра имаше повеќе од 20 настапи месечно, што значи дека заработувала околу 40 000 евра месечни.

Во едно од интервјуата, таа рече дека многу се борела за време на натпреварот во „Звезда Гранда“ во 2015 година и дека тогаш се случувало и да нема што да јаде. – Навистина ми беше тешко. Дојдов на секоја проба со автобус, едвај можев да заштедам за билет. Се сеќавам, кога изнајмив стан во Белград, имав 400 евра со мене. Само чекав викенд да одам некаде да работам и да пеам. Живеев на леб и ајвар што мајка ми ми ги испраќаше од селото. Само размислував да почнам да работам затоа што морав да платам за фризер, шминкер, фустан, а јас бев без динар – рече еднаш пејачката.