Многу обврски за еден знак, а многу повеќе среќа за друг – Неделен хороскоп (20-26.05.2019)

ИЗВОРСкопје24
|

Овен

Неповолен период за работа и големи шанси дека нема да успеете на работното поле да најдете лесни решенија. Кога е во прашање љубовта, ве очекуваат проблеми поврзани за односот со саканата личност. На полето на здравјето ве очекуваат проблеми со ‘рбетот, коските, хронична укоченост на зглобовите и болки во грбот. Масажата добро ќе ви дојде.

Бик

Ќе имате некои тешкотии на полето на законот или работата за која чекате некое одобрение или документи. На полето на љубовта ве очекува дистанца од саканата личност како и заладување на односите. Кога е во прашање здравјето, немате поголеми проблеми, но некако сте нерасположени без енергија. Избегнувајте алкохол во овој период. Потрудете се да спиете доволно.

Близнаци

Доколку во претходниот период сте имале поголеми трошоци, сега сте загрижени за вашето поле на финансии. Кога е во прашање љубовта, не сте подготвени за нова врска и натаму. На полето на здравјето ве очекуваат проблеми поврзани со црниот дроб, крвотокот, а би можеле да имате и некои пречки врзани за репродуктивните органи, па одете на редовни котнтроли.

Рак

Ве очекуваат важни нови одлуки и работни решенија кои ќе ви бидат на некој начин конечни. Кога е во прашање љубовта, ве очекува можност за почеток на сериозна ис табилна врска. На полето на здравјето ве очекуваат проблеми со коските, забите, кожата, а можете да имате и некои тешкотии кои се врзуваат за бубрези и уринарниот тракт.

Лав

Не ви се допаѓа атмосферата која владее во работното опркужување и не ви е нималку ленсо да донесете исправни одлуки на овој план. Кога е во прашање љубовта, се ви здосадило. На полето н здравјето ве очекуваат проблеми, не сте во добар период и можете да имате разни проблеми. Имунитетот ви опаѓа.

Девица

Пред вас е период во које нема да имате важни промени на работата па случувањата ви се малку успорени. Кога е во прашање љубовта, подготвени сте својата енергија да ја насочите кон една личност. На полето на здравјето не би требало да очекувате проблеми, иако повремено можете да имате тегоби поврзани со долениот дел од грбот и ‘рбетот.

Вага

Пред вас е фаза во која ќе имате потешкотии на работа и нема да бидете сигурни во своите одлуки. На полето на љубовта сакате стабилност, но партнерот како тоа досега да не можел да ви го пружи. На полето на здравјето ве очекуваат потешкотии кои се врзани за стомакот и варењето. Можете да добиет еи стомачен вирус или некои поголеми проблеми врзани за дигестивниот тракт.

Скорпија

На полето на работата ве очекува предизвикувачки период во кој ќе има доста ситни проблеми. Кога е во прашање љубовта имате проблем отворено да ги покажете своите чувства. На полето на здравјето ве очекува период во кој ќе имате тешкотии врзани за дишнита патишта, белите дробови, синуси и можна склоност кон алергиски реакции.

Стрелец

Ако се потрудите, во овој период би можеле да заштедите некој денар. На полето на љубовта не очекувате поголеми пробмени, можно е да незадоволни со емоциите. Својата емотивна глад се обидувате да ја надоместите со храна и тоа потоа негативно се одразува на вашето здравје. Ова е период во кој потешкоти имате поради лошата исхрана.

Јарец

Работата сега не ви е посилна страна иако сте професионалец, сега тешко обавувате и едноставни задачи. На полето на љубовта имате пречки, пред вас се одлуки на кои не знаете како да реагирате. На полето на здравјето ве очекуваат повеќе проблеми. Пред се чести главоболки, замор, променливо расположение и проблеми со очите.

Водолија

Имате впечаток дека постојат некои скриени ситуации во вашето работно опкружување, а никако да откриете за што станува збор. На полето на љубовта ве очекува некоја врска на далечина. Кога е во прашање здравјето, имате помалку проблеми со срцето или штитната жлезда па за тоа треба да поведете грижа во следниот период. Посетете лекар за секој случај.

Риби

Работата ви оди со солиден тек и нема поголеми промени во текот на оваа недела. Кога е во прашање љубовта имате дилеми во врска со личноста која ви се допаѓа. Ќе помогне советот од пријатлеите. На полето на здравјето не би требало да очекувате посериозни тегоби. Оваа фаза ви е поволна и генерално се чувствувате добро, немате поголеми грижи.