На оние кои се родени во овие три хороскопски знаци, до август животот ќе им се промени од корен

ИЗВОРСкопје24
|

Сезоната на Близнаци е на својот врв и ја зајакнува вашата желба да го прифатите вашиот интелект, да се поврзете со нови луѓе и да пробате некои нови работи.

На крајот на краиштата, овој хороскопски знак е како ѕвездена машина за учење и ве охрабрува да го наполните мозокот со различни забавни факти и да ја активирате вашата енергична способност за дружење.

Ова се некои од причините зошто периодот до крајот на август ќе биде најдобар за Близнаците, Ракот и Лавот – затоа бидете подготвени.

Близнаци

Овој период е голема работа за вас, Близнаци. Тоа може да означи почеток на нешто што има моќ да го промени вашиот живот. Сепак, можеби нема да почувствувате драстична разлика одеднаш.

Бидејќи затемнувањето на Сонцето во Близнаците поставува основа за ново поглавје, тоа ве охрабрува да го прифатите она што универзумот го испланирал за вас. Можеби се случуваат промени, односите можат да се трансформираат и да ви се дадат нови можности.

Некои од овие настани на почетокот може да бидат тешки за прифаќање, но сите тие ве прават многу посилна личност.

Рак

Венера зрачеше низ вашата прва куќа, помагајќи ви да апсорбирате толку многу емотивни, убави и пријатни вибрации. Можеби сте забележале дека луѓето во последно време повеќе ги привлекува вашата енергија, што ги охрабрува оние околу вас да ве третираат како ѕвезда која навистина и сте.

Сепак, можеби ќе дозволите да заблескаат вашата независност и индивидуалност. Додека Венера формира секстил со Уран, космосот ве охрабрува да бидете свои.

Облечете се како што сакате, сакајте го начинот на кој ќе изберете и оставете го срцето да ве води.

Лав

Овој период вклучува голема промена за вас, Лавовите. Додека Марс влегува во вашата прва куќа на 11 јуни, тоа ќе ве разбуди од долгиот сон. Ако се чувствувате бавно, поспано и застојано, сето тоа ќе се промени.

Можеби ќе почнете да се чувствувате поенергично, мотивирано и подготвено да се натпреварувате со секоја страст и енергија што ја имате внатре. Додека Марс се движи низ Лав, може да се чувствувате како вселената да ве тестира и да ви поставува нови пречки.

Сепак, тоа исто така ви дава моќ што ви е потребна за да го надминете она што ќе ви се најде на патот и да ја докажете вашата доминација во процесот.