НА ПОВИДОК Е ДОБРА ЗАРАБОТУВАЧКА – Дневен хороскоп за 24.11.2019

ИЗВОРСкопје24
|

Врската на Венера со Јупитер ја прави оваа недела многу возбудлива и весела. Што и да се правите, нема да ви биде тешко да го направите. Ова е енергијата што го испраќа тоа чувство на среќа и благодарност за сè што имаме во моментот, како и за самиот живот, без жалење за она што го немаме.
Денес е актуелна и опозицијата на Марс и Уран, што со себе носи потреба да се ослободи дел од напнатоста преку испуштање на енергија, а тоа може да се направи со некои моќни активности за одредени работи, кои мора да бидат доволно силни во исто време. Зачувајте ја вашата смиреност на работа.
Ви го посакуваме секое добро.

Овен

Работа: Вие не сте задоволни од работата или од начинот на кој ја извршувате. Мислете дека можете да направите повеќе и подобро. Соработниците даваат се од себе за да го покажат спротивното. Се нервирате.
Љубов: Ако не сте во врска, нема да ви пречи многу осаменоста затоа што сте задоволни со самите себе. Но, ако е така, не ги расипувајте убавите моменти со ирелевантни мали нешта.
Здравје: Започнете да спортувате.

Бик

Работа: Водени од сопственото искуство, вие постигнувате само делумен успех. Креативната имагинација ви помага да постигнете одлични резултати.
Љубов: Уживате во прегратката на некој близок. Обидете се да зборувате помалку и да правите повеќе затоа што во спротивно можете да го расипете убавиот емотивен период во кој сте.
Здравје: Добро се чувствувате.

Близнаци

Работа: Вие не можете да се жалите за вашата работа или заработувачката. Сè се одвива на задоволителен начин. Ако се појават проблеми, виновникот е брзање.
Љубов: Вие сте инертни и не сте доволно активни на тоа поле Преземете акција без страв од промашување. Околностите се на ваша страна.
Здравје: Хронични проблеми.

Рак

Работа: Вие сте во ситуација кога тактиката е попотребна од кога било. Бидете упорни и одмерени, затоа што ова е единствениот начин да постигнете задоволителни резултати.
Љубов: Многу убави моменти пронаоѓате во рацете на вашата сакана личност. Животот е убав, затоа треба да го искористите максимално. Искористете го!
Здравје: Одлично.

Лав

Работа: Завршувате важен деловен проект и тоа ве прави среќни. Јавното признавање ве инспирира да започнете нешто ново. На повидок е добра заработувачка!
Љубов: Некому му успева на голема врата да влезе во вашето срце и во вашата душа. Очекувајте незаборавни моменти и убаво да си поминете.
Здравје: Добро се чувствувате.

Девица

Работа: Не сте задоволни од развојот на деловен план. Мислите дека заслужувате подобра работа и размислувате како да ја најдете.
Љубов: Партнерот се обидува да ве одоброволи со малку внимание или подарок. Неговиот потег го сметате за несоодветен и придонесува за оладување на врската.
Здравје: Проверете ја крвната слика.

Терезија

Работа: Нетрпеливи сте со желбата да започнете нови вложувања. И покрај тоа што во моментот се справувате со финансиската криза, сфаќате дека ви треба подобра работа.
Љубов: Потребна ви е топлина деновиве. Односите со партнерот во моментов се ладни. Љубомората и желбата да го шпионирате партнерот не водат никаде.
Здравј: Можна алергија.

Скорпија

Работа: Ќе завршите со еден куп мали работи кои ви биле товар. Во моментов се потенцира чувството за пренесување на знаење на другите, затоа функционирајте соодветно.
Љубов: Потребно е да се кристализираат позитивните емоции во љубовната врска со цел да се постигне се’ што сакате.
Здравје: Добро се чувствувате.

Стрелец

Работа: Можете да ги завршите повеќето работни задачи рутински. Нема потреба да се расправате со неистомислениците.
Љубов: Ако се чувствувате како да наидувате на ладен емотивен прием во нечлие друштво, помислете на своите постапки како потенцијални недостатоци. Можно е да сте направиле грешка во вашата проценка.
Здравје: Земајте витамини.

Јарец

Работа: Се обидувате да им удоволите на вашите соработници и да ги исполните планираните обврски, но немате доволно концентрација. Премногу сте преокупирани со потребата сè да изгледа совршено.
Љубов: Претерувате со очекувањата од саканата личност. Некој не сака подетално да ги објасни своите постапки или да ги подели сите свои „сметки“ со вас.
Здравје: Проблеми со грлото.

Водолија

Работа: Конфликтот со соработниците е повеќе од стимулативен. Ќе видите дека ризикот се исплатил. Вие остварувате сè што сте предвидувале, дури и повеќе од тоа.
Љубов: Вашиот партнер ви подготвува пријатно изненадување, а и вие нему. Пред вас има многу убави моменти и радост. Луѓето ви завидуваат.
Здравје: Добро се чувствувате.

Риби

Работа: Поволните околности влијаат врз завршувањето на претходно започнатите работи. Постои шанса да добиете јавно признание за својот труд.
Љубов: Некој одеднаш ве доведува пред ново емотивно искушение. Препуштете се на вашите чувства. Следете го внатрешниот ритам и постапете како што сметате дека е најдобро.
Здравје: Важно е да се опуштите.