На радоста и нема крај: Лила Филиповска има уште еден нов член во домот (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Македонската водителка Лила Филиповска кога не е пред камерите или пак кога не завршува некоја од своите активности, времето го поминува во својот дом.

Лила често на социјалните мрежи споделува моменти од својот домашен амбиент, а туку е нејзиниот мачор Рагнар кој често знае да прави и згоди и незгоди во станот на водителката.

Па така, кога Лила сака да сними некое рекламно видео за некој од своите брендови, мачорот знае да влета во кадар.

Водителката не го штеди, па често го објавува на кратките приказни на „Инстаграм“, а веруваме дека тој ја полни со позитивна енергија по напорните денови.

Така, додека Филиповска лежи во кревет и гледа ТВ, Рагнер е покрај неа и гледа во камерата, а овој момент Лила го сподели со оние кои ја следат.

Меѓутоа, она што е ново во домот на водителката е што пристигна нов член односно Рагнер има ново другарче на кое многу му се израдува, па веднаш почна да го набљудува во кафезот.

Имено, освен мачор, Лила во својот дом сега има и папагал, па сигурно на водителката нема да и биде досадно, а животот барем ќе и наликува како на цртн филм во реалност.