НАЈБОГАТИОТ ЧОВЕК на светот во Сен Тропе: Со него е жената поради која остана без 38 милијарди долари (ФОТО)

ИЗВОРСкопје24
|

Како и многу други милијардери, и Џеф Безос „форсира“ лежерен стил.

Сан Тропе е омилената дестинација на познатите ова лето.

Француското летувалиште го сака и Џеф Безос, најбогатиот човек на планетата, кој ужива со новата партнерка Лорен Санчез.

Како и многу други милијардери, и Џеф Безос „форсира“ лежерен стил.

Тој е сè уште најбогатиот човек на светот, дури и по разводот со Мекензи, неговото богатство се проценува на најмалку 112 милијарди долари.

 

Извор: slobodenpecat.mk