Најгенијален трик:Ако го ставите ова во машината за перење нема да мора да ги пеглате алиштата

ИЗВОРСкопје24
|

Погледнете ги најдосадните домашни работи, кои мораме да ги извршиме, но со овој трик повеќе нема да морате да размислувате за пеглање.

Изгужваните суви кошули ставете ги во машина за сушење алишта. Ставете една шака мраз во машината за сушење подесете ја на најсилна брзина и ќе добиете совршено испеглани кошули. Без многу труд.

Видеото погледнете го ОВДЕ.