Најпосакуваниот турски ерген славеше роденден: Дуваше свеќи, се забавуваше и пееше во живо заедно со бенд – еве како изгледаше тоа

ИЗВОРСкопје24
|

Славниот турски актер Бариш Ардуч вчера го прослави својот 31-ви роденден, а иако не сака да открива детали од приватноста, на социјалните мрежи се појавија видеа од прославата.

За неговиот роденден кој го славел во ноќен клуб, актерот се забавувал со бенд во живо, а бидејќи е познато дека многу сака да пее и да свири тапани, Бариш овој пат запеа на микрофонот, а присутните тоа го снимја.

Инаку, Бариш моментално е актуелен со улогата на Кузгун во истоимената серија која премиерно се емитува секоја среда на турската Стар ТВ.