Најубавите Италијанки на сите времиња (ГАЛЕРИЈА)

loading...

Искра Лоренс е една од најголемите плус сајз ѕвезди. Таа е обожавана, но и оспорувана.

Магазинот Vogue ги издвои најубавите италијански жени и еве кои се најдоа на листата. Од оваа земја досега излегле прекрасни дами кои оставија впечаток и засекогаш ќе бидат запаметени по својата убавина.

10. Софија Лорен

9. Моника Вити

8. Моника Белучи

7. Маријакарла Босконо

6. Маргерита Мисони

5. Изабела Роселини

4. Џина Лолобриџида

3. Клаудија Кардинале

2. Карла Бруни

1. Бјанка Балти