Најубавите плажи во Грција

ИЗВОРСкопје24
|

Како најблиска, а прекрасна дестинација многумина ја одбираат токму Грција, па ако и вие спаѓате во таа група, вреди детално да ги разгледате рајските плажи кои ги крие оваа земја.

Таму ќе пронајдете мали и пусти плажи со ситен песок и кристално чиста вода, но и огромни песочни површини прекриени со сламени чадори, барови и екстремни спортови во тиркизно синото море.

Зависно од тоа каква авантура барате и како го замислувате вашиот идеален летен одмор, одберете си ја омилената фотографија и отпатувајте за да се уверите во нејзината природна убавина.

Ако сè уште не сте ја одбрале омилената грчка плажа, еве мала помош. Уживајте!

Балос на Крит

Прасониси на Родос

Навагио на Закинтос

Саракинико на Милос

Елафонисос

Сидари на Крф

Црвената плажа на Санторини

Вутуми на Антипаксос