Направиле тајна крштевка: Сите детали од крштевањето на помалиот син на Вељко Ражнатовиќ

|

Боксерот Вељко Ражнатовиќ и неговата сопруга Богдана Ражнатовиќ тајно го крстиле синот Крстан на православниот празник Спасовден. Дури една недела откако тајно го крстија синот се појави видео снимка од церемонијата, а деталите следуваат во 35-тата епизода од документарно играното шоу „Цеца шоу“.

Прославата семејството ја направи во еден познат ресторан во Белград во најтесниот круг на пријателите и роднините. Анастасија за жал не присуствуваше бидејќи е во Севиља, но со најблиските се слушнала преку видео повик, што и се гледа од кадрите од новата епизода од шоуто.

Инаку она што сите го забележаа од видеото е дека внукот го изнесува од домот Цеца, а истото го прави и при влез и излез од црквата, што значи дека ја следат традицијата оддавајќи и почит на свекрвата. Крстан се роди минатиот месец на исти ден како и неговиот дедо, Жељко Ражнатовиќ Аркан.