Нашиот Мартинијан е непобедлив: Македонецот влезе во полуфинале, ајде да го поддржиме

ИЗВОРСкопје24
|

Мартинијан Кириловски продолжува со одличните настапи на „Ѕвездите на Гранд“.

Во борбата за влез во полуфиналето тој по којзнае кој пат покажа дека поседува одлични вокални способности.

Неговата противкандидатка Милица навистина се потруди околу настапот. Таа на сцена се појави качена на мотор, облечена во црна облека, но нашиот Мартинијан е непобедлив.

Таа не успеа да го декласира, па во баражот Македонецот си го доби заслуженото место во полуфинале.

Јелена Карлеуша, како и секогаш, не криеше дека е горда на својот кандидат. Таа за Мартинијан има само пофални зборови.

За Мартинијан, можете да гласате онлајн на овој ЛИНК.