Натпреварувач во „Ѕвездите на гранд“ на сцената го дозна полот на третото бебе, солзите не можеше да ги запре (ВИДЕО)

|

Ненад Костов од Ниш е овогодинешниот учесник на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“ во последната емисија пееше пред членовите на жирито, но неговиот настап го одбележа нешто поголемо од изведбата, која, инаку, беше наградена со максимален број гласови.

Саша Поповиќ го покани водителот Воја Недељковиќ да се приклучи од бекстејџ, а потоа рече дека Ненад оди во следната рунда. Тој пак ја покани сопругата на Ненад да излезе на сцената, додека кандидатот откри дека чекаат бебе, но се’ уште не го знае полот на новороденчето.

Како што објасни Поповиќ, тој се договорил со сопругата на Ненад, бремената Глорија, да му го отријат полот на бебето, а идејата на пејачот му ја кажале дури кога пристигнал во студиото. На прашањето дали повеќе сака момче или девојче тој како и сопругата одговориле дека тоа не им е важно, бидејќи веќе имаат синче и ќеркичка. Сепал кога Костов го пукна големиот балон, излетаа многу мали сини балончиња, кои означиле дека доаѓа второ машко дете. Ненад веднаш се расплака на сцената, а сите го поддржаа со голем аплауз!

Погледнете во видеото на 1 час и 58 минути: