Наум Петрески двоен дедо: Се омажи Анастасија

ИЗВОРСкопје24
|

Анастасија Петреска, ќерката на прославениот македонски пејач, Наум Петрески, ги средува работите.

Ќерката на Наум Петрески, пејачката Анастасија вчера и официјално се омажи за нејзиниот колега Владимир Поповски. Од денеска, на презимето Петреска му се приклучи и Поповска.

Двојката се сврши токму пред една година, на Божик. Тие го очекуваат и своето прво дете