Не би ја препознале никогаш: Eве како изгледаше Вики Миљковиќ на својата венчавка пред 13 години

ИЗВОРСкопје24
|

Фолк пејачката Вики Миљковиќ е во среќен брак веќе 13 години со Драган Ташковиќ. Среќниот пар го има синот Андреја. Тие љубовта ја крунисаа на 31 мај 2007 година.

Тогаш, по таа мода Вики носела бел фустан со широк долен дел,а може да се забележи дека и косата и претрпела огромна промена за разлика од сега.

По церемонијата, бројни јавни личности меѓу кои Саша Поповиќ и неговата сопруга, композиторот Драган Брајовиќ Браја се упатиле на прославата.