(ВИДЕО)Не може да ме попиташ, може да те пошљакам доби конкуренција – Чаки во живо им ја објасни ситуацијата

ИЗВОРСкопје24
|

На неодамнешните протести против францускиот предлог, се појави Македонец кој стана популарен со репликата „не можеш да ме попиташ, можам да те пошљакам“ кога бугарски новинар го праша зошто „Северномакедонците“ протестираат.

Тој сега има конкуренција откако се појави уште еден Македонец кој на точак влета во живо во програмата на бугарска телевизија која известуваше од Македонија.

Како и првата снимка од протестите пред Собранието на Македонија во Скопје и оваа стана хит на Твитер.